Routesetter

Marcin Wszołek

Od samego początku mojej przygody ze wspinaczką brałem udział w zawodach. Pierwszy raz startowałem w Krakowskim Reni-Sport, a był to rok 1996.  Zawody to świetny sposób sprawdzenia umiejętności, ale również okazja do spotkania innych sportowców i do nauczenia się czegoś nowego.

Routesetting, czyli układanie dróg na zawody wspinaczkowe jest dla mnie naturalną kontynuacją. Jest to kolejny etap rozwoju, który daje olbrzymie możliwości eksperymentowania z ruchem wspinaczkowym.

Pierwsze zawody układałem w 2004 roku. Byłem chwytowym (routesetterem) na bardzo wielu imprezach wspinaczkowych w kraju – od nieformalnych zawodów towarzyskich, po oficjalne Mistrzostwa Polski. Kiedy zdobyłem już sporo doświadczenia na rodzimym, Polskim „podwórku”, postanowiłem spróbować swoich możliwości na kursie międzynarodowym, który miał miejsce w Paryżu w 2011 roku. Dziś mam już za sobą kilka zawodów międzynarodowych, jako routesetter, i wiem, że choć to bardzo odpowiedzialne zajęcie, potrafi dawać dużo satysfakcji.

Źródło: http://t-wall.com.pl/marcin-wszolek/

http://wspinanie.pl/tag/marcin-wszolek/

Facebook